Dobra wkładka do zamka od drzwi wejściowych

dobre
pytanie
3
złe
pytanie

W nocy ostatniego weekendu ktoś majstrował przy zamku w drzwiach wejściowych do mojego mieszkania. Na szczęście coś spłoszyło intruza. Uświadomiłem sobie, że moja wkładka jest złej jakości i powinienem ją zmienić na bardziej bezpieczną. Wiem, że nie ma wkładki, która by mnie całkowicie uchroniła przed włamaniem, ale jest na pewno jakaś, która nie ulegnie zbyt szybko przed złodziejem. Polećcie jakąś bezpieczną wkładkę?

wkładka do zamka, , , , ,

Ostatnią odpowiedź dodano 09.10.2014. Pytanie zadał(a) o

1 Odpowiedź

6

Witam, jakiś czas temu wymieniałem wkładkę i po przeanalizowaniu tych droższych dostępnych na rynku okazało się, że 95% z nich da się otworzyć zwykłym wytrychem lub wytrychem, specjalnie stworzonym pod wkładkę danej firmy. I nie uwierzyłbym w to wszystko gdybym nie zobaczył na youtube filmów, które pokazują jak otworzyć poszczególne zamki i wkładki!
To straszne oglądać jak otworzyć swoje własne drzwi w kilkanaście sekund...
Mało tego, jak już okazuje się, że wkładka sprawia "nieco" problemów to, aby nie tracić czasu złodziej może wkładkę wyłamać poprzez ruszanie całym okuciem drzwi poprzez klamkę. Wkładki po środku mają język, który rusza mechanizmem zamka i przez to w tym miejscu są najsłabsze. Jeśli złodziej zacznie intensywnie ruszać całym okuciem poprzez klamkę to wkładka zaczyna się po środku wyginać, aż w końcu się łamie (gdy jest wykonana ze standardowego metalu).
Podsumowując doszedłem do wniosku, że trzeba szukać wkładki, której nie da się otworzyć żadnymi wytrychami i nie da się jej też przełamać poprzez wyginanie.
Straciłem cały dzień na szukaniu dobrych wkładek, ale zawsze na youtube znajdowałem film, który pokazywał jak ją otworzyć. Tylko nieliczne miały środkową część wykonaną z elastycznego materiału, który nie daje się złamać przy wyginaniu.
Na szczęście znalazłem fińską wkładkę firmy Abloy Protec. Ma ona unikalny, opatentowany system dysków obrotowych, który sprawia, iż praktycznie są one nie do otworzenia bez oryginalnego klucza. Klucze i dyski współpracują według nowej zasady, gdzie nacięcia są wykonane w dwóch różnych płaszczyznach promieni. Dodatkowym zabezpieczeniem jest zwrotna blokada dysków, uniemożliwiająca manipulację jeśli nacięcia na kluczu i cylindrze nie są identyczne. Co więcej wkładka ma elastyczny środek.
Na youtube jest tylko jeden film, który pokazuje, że wkładkę można otworzyć przez rozwiercenie, ale w rozmowie telefonicznej producent powiedział mi, że owszem, ale wkładki i tak nie da się po rozwierceniu "nakłonić" do przekręcenia języka i otwarcia drzwi.
Zakupiłem ją ostatecznie za 750zł (wymiary chyba 450x550) bezpośrednio od przedstawiciela firmy Abloy z Warszawy. I teraz śpimy spokojnie... :)

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Twoja Odpowiedź:

Odpowiedź:
Twój nick:
WWW:
(podaj adres swojej strony jeśli chcesz ją zareklamować)
Podaj wynik:  =   

 

<<<

 

i prowadź dyskusję na forum!