Dobry ośrodek leczenia uzależnień dla ojca alkoholika

dobre
pytanie
2
złe
pytanie

Witam serdecznie.
Mam ojca alkoholika,od dawna nie mieszkam już z rodzicami, ale widzę jak moja matka się męczy. Nie żeby ojciec ją bił czy coś...Ale ta ciągła opieka itd. Chciałbym im jakoś pomóc więc poszukuje ośrodka leczenia uzależnień,gdzie mój ojciec się wyleczy, a matka w tym czasie odpocznie. Z góry dzięki za każdy wpis.

Ostatnią odpowiedź dodano 25.06.2018. Pytanie zadał(a) o

14 Odpowiedzi i 1 komentarz

0

A próbowaliście ośrodków z terapią? Mogą naprawdę pomóc.Np. taka Wiosenna w Ściejowicach. Ośrodek na uboczu w bardzo spokojnej okolicy. Nie ma gdzie iść pić, są terapie indywidualne i jeżdzą na mitingi. Wydaje mi się że warto o czymś takim pomyśleć. Może to da rezultat jakiś...

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Jestem zdania, że terapia w ośrodku stacjonarnym lepiej zrobi ojcu niż jakieś przymusowe odwyki itd... Fakt Wiosenna - wiele słyszałem dobrego o tym ośrodku, może naprawdę warto? Nie sądzę, że jednak wizyta wystarczy, ale jednak może coś zdziałać... chociaż taka rozmowa z psychoterapeutą robi swoje..może wtedy ojciec sobie coś przemyśli? www.osrodekwiosenna.pl sprawdź, poczytaj, z pewnością się nada.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

<<<

 

0

Jeśli tatko chce się leczyć tym lepiej dla niego. Szybciej i łatwiej mu będzie. Nie mogę nadziwić się takim osobom o wolnej woli... Mnie trzeba było namawiać, a i tak zgodziłem się tylko i wyłącznie dlatego by mieć spokój. Myślałem że swoje zrobię i na tym się skończy, ale jednak nie... Są skuteczni... tzn Ci w Ściejowicach w Wiosennej.... Potrafili tak na mnie wpłynąć, że sam zachciałem w końcu wytrzeźwieć na zawsze....

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Ja również uważam, że spotkanie ze specjalistą dobrze zrobi i Tobie i Twojemu ojcu. Z pewnością Ty będziesz mógł pomóc trochę sobie, a Twój ojciec zrozumie, że leczenie alkoholizmu jest niezbędne. Jeśli polecają Ci ośrodek Wiosenna w Ściejowicach, może naprawdę warto o tym pomyśleć. Wiem jak to jest z ojcem alkoholikiem bo sam przez to przechodziłem tak więc... nie łatwo, ale trzeba sobie radzić, a dla Ciebie taki specjalista może być jedynym wyjściem.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Wiele dobrego naczytałam się o tym ośrodku leczenia uzależnień Wiosenna. Na wielu rożnych stronach. Naprawdę musi to być dobry ośrodek. Właśnie też zastanawiam się co zrobić z chłopakiem alkoholikiem, niby nie upija się do upadłego, ale codziennie wypije. Wiem do czego to prowadzi, więc chce zapobiec póki mogę. Wiem, że jeśli nie będzie chciał to go nigdzie na żadną terapię nie wyślę, a myślę, że w Wiosennej by mu pomogli, jak wielu innym ludziom. Jak z nim porozmawiać, aby zrozumiał do czego to dąży i poszedł jednak się leczyć?

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Jeśli mogę dodać swoje 3 grosze to i ja leczyłem się w ośrodku Wiosenna, który polecił mi psychoterapeuta z mojego miasta. Wyjechałem natychmiast do Ściejowic po wcześniejszym kontakcie czy jest miejsce. Ośrodek prywatny, stać mnie było. Po za tym nie mają tam drogo jakby człowiek się spodziewał za miesięczny pobyt. Skutecznie, tanio i przyjaźnie.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

<<<

 

0

Tego ojca alkoholika możesz wysłać do ośrodka stacjonarnego na leczenie. Uważam, że w takim miejscu będze mu zdecydowanie lepiej. Będzie miał opiekę, leczenie, terapię, wszystko co potrzeba. Ośrodek Wiosenna to bardzo dobry pomysł. Oczywiście mógłby być każdy inny prywatny, ale jednak jesli ludzie polecają to coś w tym musi być.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Jest strasznie dużo ośrodków leczenia uzależnień.... Tych prywatnych i tych na nfz. Jeśli Cie nie stać to będziesz musiał próbować do publicznych ośrodków, ale nie gwarantowałbym wtedy pozytywnych skutków. Natomiast prywatne ośrodki z reguły powstają i zatrudniają samych dobrych specjalistów. W tę stronę bym się kierował. Jeśli tyle osób poleca jeden ośrodek - Wiosenną, to zapewne warto.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Miałem poważne problemy z alkoholem. Byłem w Ośrodku leczenia uzależnień "Tratwa" w Wiśle. Pomogli, choć nie było mi łatwo, ale było warto. Znalazłem w sobie siłę, by przyjąć ich pomoc i robiłem wszystko, co zalecili. Dziś nie piję, mam się dobrze.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Ja trafiłem do Ośrodka Koninki w Porębie Wielkiej i powiem szczerze, że ich pomoc oceniam bardzo wysoko. Jestem zdania, że z każdego uzależnienia można wyjść o ile się chce. Ja chciałem.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Ciężko jest wybrać dobry ośrodek, bo tych naprawdę jest wiele i nie zawsze wiemy czym się kierować. Ranking Ośrodków Terapii (osrodkiterapii.pl) to miejsce, gdzie możemy zapoznać się z opiniami pacjentów na temat konkretnych ośrodków z całej Polski.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Alkoholizm niestety jest poważnym nałogiem, dobrze, że starasz się podjąć jakieś kroki. Ja też odnalazłem sprawdzony ośrodek dla ojca przez ten ranking ośrodków.
0

Można wyjść z każdego nałogu pod warunkiem, że ma się profesjonalną pomoc. Ranking Ośrodków Terapii to wspaniała strona, na której można zapoznać się z opiniami pacjentów na temat ośrodków z całej Polski.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Ośrodek Nowe Życie w Wapnicy w zachodniopomorskim. Wiele łez am wylałam, ale koniec końców udało im się mi pomóc.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Mi pomogli w Ośrodku Nowe Życie w Wapnicy, więc to właśnie ten ośrodek i tamtejszych specjalistów mogę polecić.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Twoja Odpowiedź:

Odpowiedź:
Twój nick:
WWW:
(podaj adres swojej strony jeśli chcesz ją zareklamować)
Podaj wynik:  =   

 

<<<

 

i prowadź dyskusję na forum!