Dziecko w wieku przedszkolnym sika do łóżka. Ma

dobre
pytanie
0
złe
pytanie

Dziecko w wieku przedszkolnym sika do łóżka. Mamusie, bo ta sprawa zaczyna mnie już trochę niepokoić, trwa to już dłuższą chwilę, myślałam w pewnym momencie, że to przejściowe, ale niestety, córce nadal zdarza się moczyć łóżko w nocy, dość regularnie, dwa, trzy razy w tygodniu. Co powinnam z tym zrobić? Zdarza się to również waszym dzieciakom?

Ostatnią odpowiedź dodano 22.03.2020. Pytanie zadał(a) o

Jeżeli ta dłuższa chwila to kilka miesięcy, to jest powód, aby się niepokoić, Artha. Czy rozmawiałaś z lekarzem? Stosujecie alarm wybudzeniowy?

9 Odpowiedzi i 4 komentarze

0

Hej, miałam ten sam problem z moim dzieckiem, ale w końcu z tego wyszliśmy. Poczytaj na stronie suchego poranka, tam jest bardzo dużo informacji na ten temat. Czy robiłaś jakieś badania, żeby wykluczyć infekcje?

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Myślę, że warto się wybrać do pediatry i zrobić chociaż podstawowe badania, a w razie czego też udać się do specjalisty. Czasami to jakaś błahostka do wyleczenia w ciągu tygodnia, a czasami potrzeba większej pomocy. Sporo znajomych z powodzeniem stosowało alarm wybudzeniowy, może też w tym kierunku warto poszukać?

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

<<<

 

0

Możesz napisać na czym polega ten alarm wybudzeniowy i jak szybko pomaga na problem moczenia się?

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Ryzowa, w momencie wykrycia wilgoci alarm wydobywa dźwięk, na który dziecko budzi się, aby skończyć potrzebę w toalecie. Z czasem dziecko już samo wypracowuje taki nawyk. A jak szybko to pomaga, to raczej sprawa indywidualna. U nas pierwsze siku w toalecie po kilku nocach już było, a żeby całkowicie wyjść z problemu moczenia, to wiadomo, trzeba cierpliwości. Ale przecież warto :)
0

Też chętnie dowiem się jak wygląda stosowanie tego alarmu wybudzeniowego, bo poczytałam o nim trochę na stronie suchy poranek, ale zastanawiam się, czy nie będzie to jakoś \\\"mało komfortowe\\\" dla dziecka?

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Cześć, ja stosowałam alarm u swojego dziecka, które pomimo wieku 5 lat nadal nie przestało się moczyć. Teraz żałuję, że wcześniej nie spróbowałam tej metody, bo może oszczędziłabym dziecku i sobie niepotrzebnych stresów. Ale do rzeczy - na początku syn trochę się buntował, bo to nowa sytuacja, ale trwało to bardzo krótko i później to było już czymś naturalnym, a efekty były :) tylko trzeba być cierpliwym i będzie dobrze

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Kupiłam ten alarm, powoli go zaczęliśmy stosować, wiem że to wymaga czasu al cieszę się że dziecko w ogóle się budzi, bo balam się że w ogóle nie będzie wstawało, cały czas jesteśmy w kontakcie z lekarzem i prowadzimy dzienniczek mikcji

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Ryzowa, to super, że alarm się sprawdza. Wszystko wymaga czasu, ale chyba warto :) U nas to jedyna metoda, która się sprawdziła
<<<

 

0

Patrzyłam na stronę suchyporanek.pl o której piszecie i tam jest możliwość znalezienia specjalisty. Czy wie któraś z was czy trzeba mieć skierowanie od pediatry czy wystarczy zadzwonić i się umówić?

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Jeśli chcesz iść do poradni na nfz to tak, potrzebne jest skierowanie. Jak już będziesz u pediatry to przy okazji zrób badania moczu i krwi, możesz już z wynikami pójść do nefrologa. No i polecam też prowadzić kalendarz moczenia i dziennik, często lekarze o to proszą, więc już byś miała gotowe na pierwszą wizytę.
0

Czy jeśli mój synek wyszedł z pieluch w wieku 3 lat, a teraz ma 4 i zaczął moczyć w nocy łóżko to można mówić o tym problemie?

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Zależy jak często się to zdarza, jedna noc to jeszcze nie jest źle, ale moczenie co kilka nocy to już by mnie zaniepokoiło

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Twoja Odpowiedź:

Odpowiedź:
Twój nick:
WWW:
(podaj adres swojej strony jeśli chcesz ją zareklamować)
Podaj wynik:  =   

 

<<<

 

i prowadź dyskusję na forum!