Dziecko w wieku przedszkolnym sika do łóżka. Ma

dobre
pytanie
0
złe
pytanie

Dziecko w wieku przedszkolnym sika do łóżka. Mamusie, bo ta sprawa zaczyna mnie już trochę niepokoić, trwa to już dłuższą chwilę, myślałam w pewnym momencie, że to przejściowe, ale niestety, córce nadal zdarza się moczyć łóżko w nocy, dość regularnie, dwa, trzy razy w tygodniu. Co powinnam z tym zrobić? Zdarza się to również waszym dzieciakom?

Ostatnią odpowiedź dodano 03.07.2020. Pytanie zadał(a) o

Jeżeli ta dłuższa chwila to kilka miesięcy, to jest powód, aby się niepokoić, Artha. Czy rozmawiałaś z lekarzem? Stosujecie alarm wybudzeniowy?

19 Odpowiedzi i 10 komentarzy

0

Hej, miałam ten sam problem z moim dzieckiem, ale w końcu z tego wyszliśmy. Poczytaj na stronie suchego poranka, tam jest bardzo dużo informacji na ten temat. Czy robiłaś jakieś badania, żeby wykluczyć infekcje?

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Myślę, że warto się wybrać do pediatry i zrobić chociaż podstawowe badania, a w razie czego też udać się do specjalisty. Czasami to jakaś błahostka do wyleczenia w ciągu tygodnia, a czasami potrzeba większej pomocy. Sporo znajomych z powodzeniem stosowało alarm wybudzeniowy, może też w tym kierunku warto poszukać?

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

<<<

 

0

Możesz napisać na czym polega ten alarm wybudzeniowy i jak szybko pomaga na problem moczenia się?

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Ryzowa, w momencie wykrycia wilgoci alarm wydobywa dźwięk, na który dziecko budzi się, aby skończyć potrzebę w toalecie. Z czasem dziecko już samo wypracowuje taki nawyk. A jak szybko to pomaga, to raczej sprawa indywidualna. U nas pierwsze siku w toalecie po kilku nocach już było, a żeby całkowicie wyjść z problemu moczenia, to wiadomo, trzeba cierpliwości. Ale przecież warto :)
0

Też chętnie dowiem się jak wygląda stosowanie tego alarmu wybudzeniowego, bo poczytałam o nim trochę na stronie suchy poranek, ale zastanawiam się, czy nie będzie to jakoś \\\"mało komfortowe\\\" dla dziecka?

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Cześć, ja stosowałam alarm u swojego dziecka, które pomimo wieku 5 lat nadal nie przestało się moczyć. Teraz żałuję, że wcześniej nie spróbowałam tej metody, bo może oszczędziłabym dziecku i sobie niepotrzebnych stresów. Ale do rzeczy - na początku syn trochę się buntował, bo to nowa sytuacja, ale trwało to bardzo krótko i później to było już czymś naturalnym, a efekty były :) tylko trzeba być cierpliwym i będzie dobrze

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Kupiłam ten alarm, powoli go zaczęliśmy stosować, wiem że to wymaga czasu al cieszę się że dziecko w ogóle się budzi, bo balam się że w ogóle nie będzie wstawało, cały czas jesteśmy w kontakcie z lekarzem i prowadzimy dzienniczek mikcji

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Ryzowa, to super, że alarm się sprawdza. Wszystko wymaga czasu, ale chyba warto :) U nas to jedyna metoda, która się sprawdziła
<<<

 

0

Patrzyłam na stronę suchyporanek.pl o której piszecie i tam jest możliwość znalezienia specjalisty. Czy wie któraś z was czy trzeba mieć skierowanie od pediatry czy wystarczy zadzwonić i się umówić?

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Jeśli chcesz iść do poradni na nfz to tak, potrzebne jest skierowanie. Jak już będziesz u pediatry to przy okazji zrób badania moczu i krwi, możesz już z wynikami pójść do nefrologa. No i polecam też prowadzić kalendarz moczenia i dziennik, często lekarze o to proszą, więc już byś miała gotowe na pierwszą wizytę.
0

Czy jeśli mój synek wyszedł z pieluch w wieku 3 lat, a teraz ma 4 i zaczął moczyć w nocy łóżko to można mówić o tym problemie?

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Zależy jak często się to zdarza, jedna noc to jeszcze nie jest źle, ale moczenie co kilka nocy to już by mnie zaniepokoiło

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Cokolwiek Cię niepokoi skonsultuj z lekarzem. Może to jakaś infekcja, reakcja na stres, lepiej sprawdzić. Zerknij też na stronę www.suchyporanek.pl. Cała strona na temat moczenia nocnego, jak rozmawiać z dzieckiem, gdzie szukać pomocy itp.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Słuchajcie, gdzie mogę kupić teraz ten alarm wybudzeniowy? Jestem już wykończona całą sytuacją, moje dziecko nie przestaje się moczyć

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Wiesz co, mogłabyś szukać np. w sklepach medycznych, ale w obecnej sytuacji chyba najpewniej i najbezpieczniej zamówić jednak przez internet. Tym bardziej, że wybór jest większy:)

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

U mnie alarm taki był w aptece. Aptek internetowych jest bardzo dużo więc też na pewno bez problemu znajdziesz dla siebie. Zanim jednak się zacznie działać warto iść do pediatry, albo zrobić na stronie test https://suchyporanek.pl/czym-jest-moczenie-nocne#takethetest

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Po jakim czasie stosowania alarmu można spodziewać się efektów? Czy nie będzie tak, że jeśli odstawię alarm, to problem może wrócić?

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Jak odstawisz za wcześnie to może tak się zdarzyć. Kuracja trwa kilka tygodni, czasem nawet miesięcy. Na pewno zauważysz, kiedy dziecko jest gotowe do rezygnacji z alarmu. Mój syn zaczął się po prostu budzić przed nim.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

A w jakim wieku był Twój syn? Buntował się na początku? Moje dziecko jest strasznie wrażliwe, boję się, że to u nas nie przejdzie

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Różne dzieci różnie reagują, ale na pewno warto dziecku dać się zapoznać z alarmem. Mój miał 5 lat jak podpinaliśmy i tłumaczyłam mu że to pomoże, pokazywałam jak to działa i rozmawialiśmy dużo. Bardzo szybko się przyzwyczaił.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Tridal, a jak długo stosowałaś alarm u swojego dziecka, zanim całkowicie pozbyłaś się problemu?
Każde dziecko jest inne i z innych powodów się moczy. Trudno oczekiwać takich samych efektów w tym samym czasie.
0

Na stronie o której piszecie jest coś o leczeniu farmakologicznym. Są leki na moczenie nocne?

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Pewnie chodzi o leczenie desmopresyną. Ale w takim wypadku konieczna jest wizyta u specjalisty, bo to lek na receptę.
Też jestem zdania, że w pierwszej kolejności do specjalisty, bo jest duża szansa na to, żeby nie musieć wdrażać leczenia farmakologicznego. Warto dać szansę alarmowi wybudzeniowemu, chociaż czasem trzeba poczekać na efekty.
<<<

 

0

A jeśli dziecko zaczęło się moczyć kilka nocy temu to od czego mam zacząć w pierwszym kroku? Synek ma 6 lat. Pomóżcie

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Chyba najlepiej od pójścia do pediatry. Zrobi chociaż podstawowe badania. Moczenia nocnego nie warto przeczekiwać. Zerknij sobie na stronę suchyporanek.pl .
Jak mieliśmy taki problem to umówiłam lekarza dla córci i od razu zrobiłam badania, żeby iść do lekarza z wynikami. Zaczęłam od morfologii i badania ogólnego moczu. Na początek wystarczy. Pamiętaj też o dzienniku mikcji, czyli zapisie kiedy dziecko się w nocy moczy.

Twoja Odpowiedź:

Odpowiedź:
Twój nick:
WWW:
(podaj adres swojej strony jeśli chcesz ją zareklamować)
Podaj wynik:  =   

 

<<<

 

i prowadź dyskusję na forum!