Ekologiczne ogrzewanie domu np. biomasą

dobre
pytanie
3
złe
pytanie

Ekologiczne ogrzewanie. Czy stosuje ktoś z Was u siebie w domu ogrzewanie ekologiczne np. biomasą???

, , , , , ,

Ostatnią odpowiedź dodano 24.02.2018. Pytanie zadał(a) o

15 Odpowiedzi i 6 komentarzy

0

W tych czasach to raczej trzeba myśleć o takich rozwiązaniach, ja poszedłem w przyszłość i zainwestowałem w piec na pellet i spala się idealnie.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Faktem jest że pellet to dobry ekologiczny sposób na ogrzewanie pomieszczeń. Sądzę że w czasie walki z zanieczyszczeniem powietrza coraz więcej gospodarstw domowych będzie przechodzić na ten sposób ogrzewania.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Tak pelet fajny opal z malym ale , wszak produkowany jest z drewna . przy obecnej techonogii obróbli a zwlaszcza przeróóbki drewna i i te fragmenty jak zrembki i trociny wykorzystywane sa do produkcji plyt meblowych . Jezeli mówić i biomasie to nalezy mowic np o uprawie i wykokorzystaniu zrębków wierzby energetycznej , czy biomasie z e slomy itp poprodukcyjnych odpadach rolniczych . Myslec o ekologii trzeba i warto ale jak widze te nieudolnośc tego państwa w tm zakresie to scyzoryk mi się otwiera . Jak widze ssasiadów ktorzy nie oddajażadnych odpadow plastikowcyh to samo sie narzuca co z nimi robia tym bardziej ze niektorzy wprost mówia że folia i plastik to switny ic zdaniem opał. Wprowadzono przymusowe sklądki za odbiór odpadów i co i nic dzikich wysypisk przybywa, plastik jest spalany a powtorna przeróbka nadal kuleje , ajuz stosowanie plastoku jako paliwa w cementowniach to kolejny fajny żart ekologiczny . pozdrawiam mieszkajacych w domach z takiego betonu ja na szczęscie mieszkam w 100 letnik domku drewnianym.
<<<

 

0

Trzeba jeszcze pamiętać o zakupie dobrego pelletu a nie jakiegoś byle jakiego.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Witam! Zdecydowanie tak, warto zakupić pellet o potwierdzonej certyfikatami jakości oraz wartości kalorycznej. Zapraszam zatem do sklepu internetowego firmy Stelmet sklep.polishpellet.com Pozdrawiam Andrzej Wysocki eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet
Robert, możesz otrzymać oferty na dobry pellet korzystając z tej strony: http://www.oferteo.pl/pellet-firmy. Wpisz swój kod pocztowy, a dostawcy i producenci pelletu obsługujący Twój rejon same złożąCi oferty.
0

Od dawna opalam dom pelletem. Odpowiada mi to z kilku powodów, mianowicie Mam ciepło, czysto w kotłowni, nie przemęczam sie podczas zasypywania zasobnika a ostatnio doszedł jeszcze jeden plus Stelmet otworzył sklep internetowy, więc nawet o 12-tej w nocy moge zamówic pellet.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

A ile tego pelletu zużywasz na jaką powierzchnie do ogrzania??
0

Zyję już ładnych kilka lat ale nie słyszałem nigdy o pellecie, z czego to się wogóle otrzymuję?

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Pellet to idealna alternatywa dla paliw kopalnych. Ma do nich podobną kaloryczność, ale przy tym jest czysty i nie emituje szkodliwych gazów. Jest pakowany w worki co ułatwia jego transport.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

<<<

 

0

Witam! Jeżeli chodzi o pellet firmy Stelmet - Olimp oraz Lava to otrzymywany jest on z trocin drzew iglastych - sosny i świerku. Brak w nim jakichkolwiek dodatków chemicznych, ścinek desek, kory czy klejów, które tylko obniżają jego wartość opałową. Co do pelletu Olimp jako jedyny w Polsce, posiada certyfikat ENPlus A1. Dodatkowo ma ona także także certyfikaty FSC oraz DINPlus. Dodam też, że dzięki dodatkowi skrobi zwiększona jest jego gęstość oraz wartość kaloryczna.

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
eRzecznik pelletów Stelmet

odpowiedzi udzielił(a) ze strony polishpellet.com o godzinie

0

Jakie główne informacje powinny być zamieszczone na worku z pelletem?

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Ja mam system solarny http://www.dedietrich-solary.pl/ wykorzystujący energię odnawialną do ogrzewania - kolektory słoneczne są energooszczędne, ekologiczne i znacznie obniżają rachunki za ogrzewanie.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Szczegółowe informacje o systemach solarnych można znaleźć na oficjalnej stronie http://www.dedietrich-solary.pl/

odpowiedzi udzielił(a) ze strony dedietrich-solary.pl o godzinie

0

My opalamy dom pelletem ze Stelmetu. Wyrabia pellet z czystych trocin drewnianych . Poparte to jest certyfikatem jakości. Mam pewnośc że nie zatruwam środowiska

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Z produktami Stelmet-u (Lava i Olimp), a także piecami, kotłami na pellet można zapoznać się na www.ekohaus.pl

odpowiedzi udzielił(a) ze strony ekohaus.pl o godzinie

0

Jeśli komuś znudziła się jazda na składy po pellet to służę uprzejmie adresem www.epellety.pl gdzie można online kupić wysokiej jakości pellet ze Stelmetu. To oszczędność czasu a wiadomo czas to pieniądz.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

A minimum dla zamówienia przez stronę epellety.pl?

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Witam! Franek, w sklepie epellety.pl możesz zamówić minimalnie 975 kg pelletu (1 paletę). Andrzej Wysocki eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet
<<<

 

0

Jakie rodzaje pelletów maja do wyboru? jaka cena za dowóz?

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Witam! Patryku, w ofercie firmy Stelmet znajdziesz dwa rodzaje pelletu: Lava oraz Olimp. Zamawiając pellet w sklepie internetowym epellety.pl dostawa jest za darmo. Zachęcam do zakupu! Andrzej Wysocki eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet

Twoja Odpowiedź:

Odpowiedź:
Twój nick:
WWW:
(podaj adres swojej strony jeśli chcesz ją zareklamować)
Podaj wynik:  =   

 

<<<

 

i prowadź dyskusję na forum!

Zobacz powiązane pytania na Forum

1
głosów
3
wypowiedzi
3876
wyświetleń

Koszt instalacji fotowoltaicznej

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna? Czy ktoś się orientuje, bo póki co natrafiłem na...

Dodano 02.12.2015

1
głosów
6
wypowiedzi
5011
wyświetleń

Czy wymieniać instalację centralnego ogrzewania

Szykuje się duży remont starego budynku.Mamy zamiar wymieniać całą instalację centralnego ogrzewania.Grzejniki są dobre,bo kilka lat temu były...

Dodano 23.02.2017

1
głosów
0
wypowiedzi
3031
wyświetleń

Czy pellet może być spalany w piecu Defro Lux

Mieszkam w murowanym ocieplanym domu. Palę ekogroszek w piecu Defro lux. Głównie ogrzewam podłogówkę. Czy pellets może być spalany w takim...

Dodano 23.10.2016

4
głosów
13
wypowiedzi
4290
wyświetleń

Jaki jest najtańszy sposób ogrzewania domu

Jaki jest Waszym zdaniem najtańszy sposób ogrzewania domu? bo jest tyle dostępnych sposobów a ja nie wiem na co się...

Dodano 24.11.2014

i dyskutuj o nim publicznie!