Fajna gra planszowa dla siedmiolatki

dobre
pytanie
8
złe
pytanie

Chciałabym kupić córce na 7 urodziny fajną grę planszową. Patrzyłam w sklepach, ale jest ogromny wybór i trudno mi się na coś zdecydować, tym bardziej, że już raz kupiłam beznadziejną grę z reklamy i wylądowała ona na półce. Czekam na wasze propozycje.

, , ,

Ostatnią odpowiedź dodano 15.01.2015. Pytanie zadał(a) o

4 Odpowiedzi

4

Ja polecę ci grę Dixit wydawnictwa Libellud. Jest to fajna, kreatywna gra od 3-6 graczy i jest przy niej świetna zabawa dla całej rodziny. Co prawda jest to gra od lat 8, ale mój sześcioletni syn grając z nami daje sobie radę. Zawartość gry to plansza z torem punktacji, 84 karty z obrazkami, 36 żetonów do głosowania i 6 pionków (drewniane króliczki w czterech kolorach). Rozdaje się po 6 kart, a reszta zostaje na stosie i w każdej rundzie gracze dobierają po jednej karcie.
W czasie trwania gry każdy z graczy jest po kolei aktywnym graczem (narratorem). Narrator podaje pozostałym hasło-wskazówkę (skojarzenie, słowo, piosenkę itp.) dotyczącą jednej ze swoich kart. Każdy z graczy wybiera jedną ze swoich kart, taką która jego zdaniem najbardziej pasuje do podanej wskazówki i kładzie ją na stole nie pokazując innym. Wszystkie wybrane karty,łącznie z kartą narratora, są tasowane przez narratora i odkrywane. Następnie każdy z graczy zgaduje w sekrecie, która z kart należy do narratora i kładzie żeton z numerem odpowiadającym wybranej przez siebie karcie. Potem rozpoczyna się przyznawanie punktów w zależności od wariantu. Gracze przesuwają swoje króliczki na torze punktacji o liczbę pól odpowiadającą zdobytej liczbie punktów. wygrywa ten kto pierwszy dotrze do mety.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

4

Ja zachęcam do gry w Dobble. Można grać w nią na klika sposobów. W zasadach można znaleźć pięć mini-gier. Najpopularniejszą jest wersja, w której wszystkie karty rozdaje się graczom, a jedną z kart kładzie na środku stołu. Na dany sygnał gracze patrzą na pierwszą kartę z góry, którą trzymają w ręku i szukają wspólnego symbolu z kartą, która leży na stole. Symbol nazywają głośno i szybko kładą swoją kartę na stole, przykrywając starą kartę. Teraz każdy z graczy musi znaleźć wspólny symbol z nową kartą!
Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się kart.
Aby utrudnić zabawę symbole na kartach bywają odwrócone i miewają inne rozmiary. Same karty są okrągłe i pełne kolorowych ilustracji roślin, postaci i przedmiotów, a każda z nich jest unikalna i łączy się z innymi kartami jednym i tylko jednym symbolem.
Rozgrywka jest bardzo szybka, emocjonująca, przy stole dużo się dzieje, każdy krzyczy starając się jakoś nazwać pasujące obrazki i być przy tym szybszym od innych graczy. Jest to gra dla dzieci w wieku 6+. Można w nią grać w czasie podróży.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

<<<

 

4

Moje dzieci uwielbiają Super Farmer firmy Granna. Jest to rodzinna gra edukacyjna od 6 lat, dla 2-6 graczy. Zawiera 2 dwunastościenne kostki i 128 kartoników z obrazkami zwierząt Gracz jest hodowcą zwierząt. Zwierzęta rozmnażają się , a to przynosi zysk. Można zamieniać wyhodowane zwierzęta na inne, jeśli gracz uzna to za opłacalne. Wymiany dokonuje się zgodnie z przelicznikami podanymi w tabeli wymian. Aby zwyciężyć , gracz musi jako pierwszy uzyskać stado złożone z co najmniej jednego przedstawiciela wszystkich gatunków (koń, krowa, świnia, owieczka, królik). Ale trzeba uważać bo w okolicy grasują wilk i lis, których łupem mogą stać się zwierzęta z hodowli. Gra uczy sztuki przewidywania i podstaw ekonomii. To światowy hit. Super Farmer to gra, która powstała w Warszawie w 1943 roku. Grę wymyślił wybitny polski matematyk, Karol Borsuk i stała się światowym hitem. Polecam!

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

4

Polecam Ci grę Pędzące Żółwie firmy Egmont. Celem tej gry jest jak najszybsze doprowadzenie swojego żółwia do grządki z sałatą. Żaden z graczy nie wie jednak, który żółw do kogo należy. Zwierzątka mogą stać się pasażerami na gapę i odbyć podróż przez kilka pól na grzbiecie innego czworonoga. Gracze mają również możliwość wykonania ruchu cudzymi żółwiami - o ile pozwala na to wylosowana karta. Zwycięstwo zależy od odrobiny szczęścia i... sprytu.
"Pędzące żółwie. Wyścig do sałaty" to doskonała gra rodzinna, która udowadnia, że do świetnej zabawy nie potrzeba wcale skomplikowanych zasad i wymyślnej oprawy graficznej. Ciekawa, emocjonująca rozgrywka. Gra jest atrakcyjna zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Nie nudzi się, przy rozgrywce jest mnóstwo śmiechu, a niewielki rozmiar sprawia, że można ją ze sobą wszędzie zabrać. U nas się super sprawdza.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Twoja Odpowiedź:

Odpowiedź:
Twój nick:
WWW:
(podaj adres swojej strony jeśli chcesz ją zareklamować)
Podaj wynik:  =   

 

<<<

 

i prowadź dyskusję na forum!

Zobacz powiązane pytania na Forum

0
głosów
2
wypowiedzi
4181
wyświetleń

Co można kupić z okazji otwarcia kawiarni?

Jestem zaproszona na otwarcie kawiarni. Nigdy nie byłam na takim otwarciu, ale wydaje mi się, że dobrze by było z tej okazji coś podarować...

Dodano 18.11.2014

1
głosów
2
wypowiedzi
2283
wyświetleń

Pomysł na prezent dla aktywnego sportowo mężczyzny

Cześć. Potrzebuję Waszej pomocy. Chciałabym sprawić jakiś prezent dla chlopaka. Myślałam żeby to było coś związanego ze sportem, ale nie mam...

Dodano 24.07.2016

3
głosów
0
wypowiedzi
2610
wyświetleń

Pomysł na prezent walentynkowy

Polecam fajny pomysł na prezent walentynkowy - komplet koszulek dla dwojga (do zamówienia na zobaczsam) Pomysł będzie jeszcze bardziej oryginalny,...

Dodano 04.02.2016

2
głosów
2
wypowiedzi
3992
wyświetleń

Jaki prezent kupić na komunię

W maju jestem zaproszona na komunię i w związku z tym zastanawiam się jaki kupić prezent dla dziewczynki. Nie wiem co obecnie się kupuje z takiej...

Dodano 13.03.2015

0
głosów
3
wypowiedzi
3171
wyświetleń

Fajny pomysł na prezent dla ośmiolatki

Zbliżają się urodziny mojej córci. Nie mam pomysłu na prezent dla niej. Córka ma już dużo gier, puzzli, nie bawi się lalkami. Myślałam o czymś...

Dodano 22.09.2014

i dyskutuj o nim publicznie!