Jak leczyć lekomana

dobre
pytanie
1
złe
pytanie

Witam.
Moje pytanie jest następujące...
Jak leczyć lekomana? Sczególnie takiego, który uważa, że nie ma żadnego problemu....
Proszę o pomoc i odpowiedzi,

, , , , ,

Ostatnią odpowiedź dodano 12.03.2017. Pytanie zadał(a) o

1 Odpowiedź

0

Witam.
Odsyłam do pytania o leczenie brata z hazardu, wkleję część poniżej...

NALEŻY PAMIĘTAĆ IŻ LEKOMANIA JEST BARDZIEJ NIEBEZPIECZNA NIŻ HAZARD bo o ile w hazardzie możemy stracić majątek, rodzinę , dobre imię, czasem zdrowie o tyle w lekomanii często życie. Lekomania bywa podobna do narkomanii a często do tzw. dopalaczy, bo lekoman zwykle odurza się nie jednym a wieloma lekami które może być trudno zidentyfikować podczas reanimacji, leczenia... Jest to narkoman, wykorzystuje tańsze zamienniki narkotyków i trucizny by doznać innych stanów świadomości.
Leki w większej ilości niż zalecane- nawet witaminy zawsze są dla organizmu trucizną i o ile np. niektóre narkotyki nie uszkadzają pewnych narządów np. tylko wybrany obszar mózgu o tyle leki mogą doprowadzić też jak narkotyki do nieodwracalnych zmian w mózgu, wieloletni do nieodwracalnych uszkodzeń jak inteligencja- tzw. niedorozwój umysłowy, sprawność manualna, psychopatia - zanik uczuć wyższych, zatrzymanie akcji serca, uszkodzenie nerek czy wątroby.
Należy też pamiętać że w przypadku takich uszkodzeń osoby te nie mogą liczyć na przeszczep wątroby- jak alkoholicy i są skazani na powolną śmierć. Organy otrzymują osoby które na pewno ich " nie zmarnują"...Wydaje się rozsądne.
.............................................................................

0

Witam. Przede wszystkim to nie Pani problem tylko brata i proszę mieć tego świadomość i żyć swoim życiem aby też Pani nie wylądowała na terapii jako osoba współuzależniona.
Brat oczywiście powinien udać się na terapię jeśli nie typową od uzależnień to jakąkolwiek dla osób uzależnionych bo mechanizmy s a takie same- tj. osoba uzależniona zrobi wszystko by kontynuować swój nałóg. Brat może zacząć wyprzedawać swoje i innych rzeczy, w dalszym ciągu pożyczać pieniądze wszędzie, też u nieciekawych ludzi ze światka przestępczego, kraść, robić szemrane interesy, oszukiwać ludzi na pieniądze, handlować narkotykami, jawna prostytucja częściej u kobiet u mężczyzn raczej sponsoring i wiele , wiele innych.
Nie będzie łatwo bo osoba uzależniona nie jest uzależniona dotąd -dokąd sama do tego nie dojdzie. Czasem musi dosięgnąć dna- mówi tak 1teoria, 2- by do tego dna nie dopuścić bo może być już dla niej za późno. Każda zależy od indywidualnych cech człowieka i wydarzeń- tzw. wstrząsów które na niego zadziałają. Na niektórych działa odejście żony, lub nowa miłość, na innych utrata nogi, na innych rak, a na innych nic nie zadziała.
Jeśli brat nie widzi problemu to na dzisiaj jego rokowania są słabe ale zmienią się z chwilą kiedy on sam zadecyduje o leczeniu. Niekiedy decydują się na leczenie nie by zaprzestać ale żeby coś uzyskać- np.. rozwodu nie będzie, lub podreperuje się psychicznie i wraca do nałogu, bądź po leczeniu rodzina obiecała mu środki finansowe a on przeznaczy je na... lub by osłabić czujność bliskich, uspokoić ich.
Należy pamiętać że osoby uzależnione na czas uzależnienia pozbawieni są uczuć wyższych i funkcjonują jak psychopaci, nie liczą się z uczuciami innych osób, SĄ NOTOROCZNYMI KŁAMCAMI, obiecają wszystko i każdemu. Nigdy nie należy wnikliwie ich słuchać a obserwować zachowanie, postawę, gesty- tu polecam książki mowa ciała itp. które choć ...............................................

Proszę doczytać na stronie. Pozdrawiam.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Twoja Odpowiedź:

Odpowiedź:
Twoje imię:
Email:
(podaj email jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o tym pytaniu)
WWW:
(podaj adres swojej strony jeśli chcesz ją zareklamować)
Podaj wynik:  =   

 

<<<

 

i prowadź dyskusję na forum!

Zobacz powiązane pytania na Forum

1
głosów
3
wypowiedzi
1043
wyświetleń

Uzależnienie od hazardu

Witam. Posuzkuje pomocy i porady. Mój brat popadł w uzależnienie zwane hazardem. Nie wiem od czego się to zaczęło, ale widzę teraz jaki to poważny...

Dodano 02.03.2017

0
głosów
0
wypowiedzi
566
wyświetleń

Paradontoza

Kto w Lublinie najlepiej leczy paradontozę? Już usunięto mi jeden ząb a następny zaczyna mi się chwiać, komu mogę...

Dodano 24.08.2017

0
głosów
1
wypowiedzi
1302
wyświetleń

Gabinet stomatologiczny Ortoprotex w Łodzi

Najlepszy gabinet stomatologiczny, który posiada najlepsza aparaturę jest Ortoprotex z Przybyszewskiego w Łodzi....

Dodano 04.07.2016

1
głosów
1
wypowiedzi
1726
wyświetleń

Dobry stomatolog w Łodzi - pilne

Pilnie potrzebuje znaleźć bardzo dobrego stomatologa w Łodzi!! Czy ktoś może polecić sprawdzonego...

Dodano 01.11.2015

0
głosów
2
wypowiedzi
946
wyświetleń

Skuteczne leki na alergię bez recepty

Znacie jakieś skuteczne leki na alergię bez recepty?? skonczyły mi się te, które biorę, do lekarza nie mam jak pójsć a nie chcę kupować wszystkich po...

Dodano 22.02.2017

i dyskutuj o nim publicznie!