Jak uniknąć wyrejestrowania z Urzędu Pracy?

dobre
pytanie
0
złe
pytanie

Wyznaczono mi kolejny termin stawienia się w pośredniaku. Obsługująca mnie Pani powiedziała, że jeśli sama sobie nie znajdę jakichś ofert to następnym razem oni mi coś znajdą. Problem w tym, że ja chętnie zacznę pracować, ale nie za stawki oferowane przez co niektóre firmy. Boję się, że jak pójdę znowu do Urzędu Pracy skierują mnie na rozmowę do jakiejś firmy? Czy jeżeli odmówię przyjęcia pracy to oznaczać to będzie, że zostanę wyrejestrowana z urzędu? Czy mogę na parę dni przed terminem wizyty jakoś to "odroczyć" np. pójść do UP i poprosić o kontakt jakiejś firmy co się ogłasza i przez to twierdzić, że szukałam pracy, ale jakoś nie udało się dogadać. Czy to mi pomorze?
Nie chciałabym stracić ubezpieczenia, pracować chcę, ale nie za tysiąc złotych, a takie oferty wiszą.

,

Ostatnią odpowiedź dodano 07.10.2014. Pytanie zadał(a) o

1 Odpowiedź

-1

Urząd Pracy może Panią wyrejestrować jeżeli nie będzie się Pani wywiązywać z obowiązków wobec niego np. nie stawiać się w urzędzie pracy w wyznaczonym terminie i nie powiadomi Pani UP w okresie do 7 dni o uzasadnionej przyczynie tego niestawiennictwa lub jeżeli odmówi Pani bez uzasadnionej przyczyny przyjęcia propozycji odpowiedniej pracy lub innej formy pomocy określonej w ustawie lub poddania się badaniom lekarskim lub psychologicznym, mającym na celu ustalenie zdolności do pracy lub udziału w innej formie pomocy określonej w ustawie. W większości wyżej wymienionych przypadków wyrejestrowanie ma charakter czasowy i po upływie ściśle określonego terminu taka osoba może ponownie zarejestrować się jako bezrobotny.
Jeżeli nie odpowiadają Pani oferty pracy z urzędu proszę szukać pracy na własną rękę. Jest wiele osób dla które chętnie podejmą prace nawet za tysiąc złotych.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Twoja Odpowiedź:

Odpowiedź:
Twój nick:
WWW:
(podaj adres swojej strony jeśli chcesz ją zareklamować)
Podaj wynik:  =   

 

<<<

 

i prowadź dyskusję na forum!

Zobacz powiązane pytania na Forum

1
głosów
0
wypowiedzi
2251
wyświetleń

Problemy z wezwaniami z Urzędu Pracy

Dostałam wezwanie Urzędu Pracy z propozycją pracy, a 3 tygodnie później mam jechać "na podpis". Czy nie można tego załatwić za jednym razem? Jestem...

Dodano 18.08.2016

0
głosów
1
wypowiedzi
919
wyświetleń

Bezrobotny bez prawa do zasiłku a umowa o dzieło

Czy będąc bezrobotnym zarejestrowanym w Urzędzie Pracy bez prawa do zasiłku mogę podpisać umowę o dzieło bez wyrejestrowania się z Urzędu...

Dodano 22.09.2014

i dyskutuj o nim publicznie!