Jak usunąć pleśń z fug w łazience?

dobre
pytanie
2
złe
pytanie

Czy ktoś ma sprawdzony i skuteczny sposób na usunięcie pleśni z fug w łazience? Wyszła mi czarna pleśń na fugach i brzydko wygląda, próbowałam to wyczyścić, ale bez większych efektów. Czekam na wasze propozycje.

czyszczenie fug, , ,

Ostatnią odpowiedź dodano 04.02.2015. Pytanie zadał(a) o

4 Odpowiedzi

0

Jednym ze sposobów domowych jest czyszczenie fug za pomocą proszku do pieczenia. Robimy to za pomocą wilgotnej ściereczki, nanosimy proszek na fugi i czekamy 20 minut. Następnie pocieramy fugi ściereczką i zmywamy proszek.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Przy pomocy octu. Trzeba go wymieszać z wodą w proporcjach 1:2. Następnie moczy się w nim szczotkę do zębów i delikatnie szoruje fugi. Po wyczyszczeniu fugi zmywamy czystą, ciepłą wodą.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

<<<

 

0

Fugi pokryte pleśnią najlepiej usunąć w całości . Puste i oczyszczone spoiny należy dokładnie, co najmniej dwukrotnie, pokryć preparatem grzybobójczym, co pozwoli odkazić zainfekowane miejsca. Pomiędzy zabiegami środek grzybobójczy powinien dokładnie wyschnąć. Następnie, miejsce po starych spoinach warto zagruntować preparatem redukującym chłonność podłoża, co gwarantuje prawidłowe związanie nowej fugi. Po wyschnięciu gruntu w szczeliny można wciskać nowe spoiny.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

1

Spróbuj wyczyścić fugi pastą do zębów i oczywiście szczotką do zębów. To powinno dać radę.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Twoja Odpowiedź:

Odpowiedź:
Twój nick:
WWW:
(podaj adres swojej strony jeśli chcesz ją zareklamować)
Podaj wynik:  =   

 

<<<

 

i prowadź dyskusję na forum!