Jaką kupić kawiarkę?

dobre
pytanie
2
złe
pytanie

Zastanawiam się nad kupnem kawiarki. Lubię dobrą kawę ale nie mam miejsca na ekspres ciśnieniowy, ponadto lubię kawę z przyprawami. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kawiarki? Nie wiem jaką pojemność wybrać 150, czy 300 ml. Najczęściej piję sama kawę, w weekendy z mężem. Jaka kawa nadaje się do parzenia w kawiarce, czy może być to kawa mielona?

parzenie kawy, kawiarka,

Ostatnią odpowiedź dodano 28.08.2015. Pytanie zadał(a) o

3 Odpowiedzi i 1 komentarz

0

Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na to z czego jest wykonana kawiarka i na oznaczenia do jakiego typu kuchenek można jej używać. Kawiarka może być aluminiowa lub stalowa. Aluminiowa nie nadaje się do płyty indukcyjnej.
Pojemność 150 ml zapewni Ci kawę w zakresie 1-3 filiżanek. Dla tych którzy pijają kawę w większym gronie lepsza będzie kawiarka 300 ml – 3-6 osób. Błędem jest kupowanie kawiarki na tzw. zapas, np. 450 ml (9 filiżanek), gdy z reguły zaparzamy 2 kawy. Sitko powinno być całe zapełnione kawą.
Jeżeli chodzi o kawę jaką stosować do parzenia w kawiarce to najlepiej ziarnistą, świeżo zmieloną. Kupne kawy są zazwyczaj drobno mielone do ekspresów ciśnieniowych. Kawa do kawiarki powinna być grubiej zmielona, żeby napar nie był zbyt mocny i kwaśny. Jak lubisz kawę z pianką to polecam dokupić spieniacz do mleka.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Http://www.kreocen.pl/szukaj/szukaj/?s=kawiarka
Proszę tutaj masz duży wybór zresztą kawiarki nie różnią się jakoś wyjątkowo od siebie i jakąkolwiek kupisz i tak zrobisz dobrą kawę ;)

odpowiedzi udzielił(a) ze strony kreocen.pl o godzinie

Ja używam takiej: http://www.mediamarkt.pl/kawiarka-g-a-t-2790000093,id-930788. Mieści w sobie aż 5 filizanek (6 mniejszych). Kawa z niej wychodzi pyszna, moje kolezanki sobie chwalą
<<<

 

0

Ja osobiście wolę udać się do palarni kawy i kupić pyszną, świeżą i z przecudownym aromatem kawę tutaj http://www.coffeenation.pl/. Nigdy więcej ekspresów !

odpowiedzi udzielił(a) ze strony coffeenation.pl o godzinie

Twoja Odpowiedź:

Odpowiedź:
Twój nick:
WWW:
(podaj adres swojej strony jeśli chcesz ją zareklamować)
Podaj wynik:  =   

 

<<<

 

i prowadź dyskusję na forum!

Zobacz powiązane pytania na Forum

0
głosów
1
wypowiedzi
2645
wyświetleń

Co myślicie o ekspresie na kapsułki?

Zastanawiam się nad kupnem ekspresu i rozważam kupno ekspresu na kapsułki. Nie mam zbyt wiele miejsca w kuchni, a te ekspresy są małe i niedrogie,...

Dodano 12.01.2015