Jakie okulary kupić dziecku?

dobre
pytanie
1
złe
pytanie

Jestem mamą pięciolatka. W przedszkolu na badaniach przesiewowych stwierdzono u mojego dziecka astygmatyzm i nadwzroczność. Jesteśmy już po doborze szkieł i czeka nas zakup okularów. Czym się kierować w wyborze okularów dla dziecka?

wada wzroku, ,

Ostatnią odpowiedź dodano 22.10.2014. Pytanie zadał(a) o

1 Odpowiedź

0

Dobre okulary to przede wszystkim właściwie dobrane szkła, które zapewnią dziecku odpowiednie widzenie, bezpieczeństwo i komfort, a także ładna i estetyczna oprawka. Wybierając oprawki nie zapominajmy o dziecku, to przede wszystkim jemu muszą się podobać, wtedy chętniej będzie je nosiło. Fachowcy twierdzą, że najodpowiedniejszym modelem dla dziecka są oprawki z większymi szkłami, takimi, które nie zawężają pola widzenia. Ważny jest również materiał, z jakiego są zrobione ? najlepsze będą te z tworzywa odpornego na rozciąganie i wyginanie. Żeby dziecko nie zdejmowało okularów, można wybrać oprawki ze specjalnymi zauszkami, które sprawią też, że nie będą się one zsuwać z noska.
Wybierając szkła, pamiętajmy, że najlepsze dla dziecka będą plastikowe soczewki - odporne, bezpieczne i co najważniejsze ? lekkie. Te wszystkie cechy są bardzo ważne, bo wiadomo przecież, że dzieci są ruchliwe i w ferworze zabawy okulary nie raz z hukiem spadną na podłogę. Przyda się też powłoka antyrefleksyjna, która ochroni wzrok dziecka przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz olśnieniem słonecznym. Jednak uważam, że przy pierwszych okularach nie ma co inwestować w antyrefleksy, gdyż po pierwszej kontroli może będzie konieczna wymiana szkieł na nowe. A jest to dość spory wydatek.
Pamiętajmy, że właściwie dobrane okulary nie mogą utrudniać dziecku aktywnego trybu życia, ponadto powinny być bezpieczne, lekkie i oczywiście ładne.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Twoja Odpowiedź:

Odpowiedź:
Twój nick:
WWW:
(podaj adres swojej strony jeśli chcesz ją zareklamować)
Podaj wynik:  =   

 

<<<

 

i prowadź dyskusję na forum!

Zobacz powiązane pytania na Forum

2
głosów
1
wypowiedzi
1176
wyświetleń

Czy astygmatyzm można wyleczyć?

U mojego synka stwierdzono astygmatyzm. Czy tą wadę da się wyleczyć, czy dziecko do końca życia będzie musiało nosić okulary? Znam osoby, które nie...

Dodano 31.10.2014

0
głosów
1
wypowiedzi
2504
wyświetleń

Gdzie we Wrocławiu kupić oprawki do okularów dla dzieci

Proszę o wszelkie sugestie, gdzie we Wrocławiu jest największy wybór oprawek do okularów dziecięcych. Chodzi mi też o fachową obsługę, tak aby...

Dodano 18.10.2014

i dyskutuj o nim publicznie!