Programy do nauki programowania dla dzieci

dobre
pytanie
4
złe
pytanie

Chciałabym zainteresować moją 10 letnią córkę programowaniem. Czy są programy edukacyjne, które wprowadzają dziecko w tę tematykę? Zależy mi aby było to coś prostego, co nie wystraszy córki, a z drugiej strony będzie interesujące i rozwojowe.

Ale czy takie programy w ogóle istnieją?

, , ,

Ostatnią odpowiedź dodano 15.02.2015. Pytanie zadał(a) o

2 Odpowiedzi i 5 komentarzy

2

Gorąco polecam program Scratch. To graficzny język programowania zaprojektowany w 2003 roku przez Mitchela Resnicka, pomysłodawcę serii LEGO Mindstorms, z grupy Lifelong Kindergarten pracującej w słynnym Massachusetts Institute of Technology Media Lab.
Jest to język programowania przeznaczony do edukacji dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat. Pozwala on budować rozmaite program poprzez układanie puzzli składających się na ten język programowania.
Rozwój tego narzędzia wspieranych jest przez wiele fundacji jak National Scince Fundation, Intel, Microsoft, LEGO, Google, Dell, Code-to-Learn Foundation.
Dzięki temu Scratch jest cały czas rozwijany i co najważniejsze dostępny bezpłatnie. Używany jest w ponad 150 krajach, a dostępny jest w ponad 40 wersjach językowych - co najważniejsze również w wersji polskiej.

Jeszcze raz polecam!

odpowiedzi udzielił(a) ze strony scratch.mit.edu o godzinie

Zgadzam się, że Scratch jest bardzo dobry do nauki programowania dla dzieci. Korzystają z niego chłopaki z Techclub, którzy pracując w Nokii prowadzą cotygodniowe kursy dla dzieci właśnie z programowania w Scratchu. Dzieci już na pierwszych zajęciach śmieją się do rozpuchu po tym jak za pomocą kilku instrukcji tworzą program, dzięki któremu swoim głosem sterują ruchem kotka i kolorową linią rysowaną przez niego - polecam!
1

Ja gorąco polecam grę LEGO Mindstorms Fix Factory. Gra w nią mój niespełna 6-letni synek. Polega ona "pisaniu" prostych programów sterujących robotem, który ma za zadanie wykonywać różnego rodzaju zadania.
Dziecko uczy się programowania za pomocą prostych instrukcji typu:
• krok do przodu
• obrót w lewo
• obrót w prawo
• podnieś przedmiot
• upuść przedmiot
Firma LEGO cechuje się solidnością, dlatego gra jest dobrze przemyślana i wprowadza dziecko w coraz bardziej zaawansowane programy. Zdobyte w ten sposób umiejętności można potem rozwijać i wykorzystywać na prawdziwym robocie z serii LEGO Mindstorms.
Polecam wszystkim i również chętnie poznam Wasze opinie na temat nauki programowania dla dzieci.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Twoja Odpowiedź:

Odpowiedź:
Twój nick:
WWW:
(podaj adres swojej strony jeśli chcesz ją zareklamować)
Podaj wynik:  =   

 

<<<

 

i prowadź dyskusję na forum!

Zobacz powiązane pytania na Forum

3
głosów
3
wypowiedzi
3651
wyświetleń

Jak poprawić odporność dziecka na choroby

Moja pięcioletnia córka od kiedy poszła do przedszkola często choruje. Nie ma miesiąca (poza latem) żeby nie zachorowała. Są to głównie infekcje...

Dodano 05.11.2014

4
głosów
1
wypowiedzi
3380
wyświetleń

Metoda Callana dla dzieci - opinie

Ciekawi mnie jakie jest wasze zdanie o metodzie Callana w nauce języka angielskiego dla dzieci w wieku szkolnym. Chciałabym aby moja...

Dodano 21.09.2015

2
głosów
2
wypowiedzi
2699
wyświetleń

Jak odczytać aktualną datę i godzinę w JavaScript

Chciałbym odczytać bieżącą datę i godzinę w JavaScript'cie. Zależy mi na zapisie w milisekundach. Jak to najlepiej...

Dodano 05.10.2014

0
głosów
0
wypowiedzi
3127
wyświetleń

Czy warto wykupić pakiet medyczny dla dziecka ?

Czy warto wykupić pakiet medyczny dla dziecka ? Ja mam wykupiony pakiet dla siebie w Lux Med i choć podchodziłam do tego z dystansem w ciąży okazał...

Dodano 11.04.2018

1
głosów
4
wypowiedzi
2775
wyświetleń

Dobry preparat przeciw wszom inny niż Hedrin

Przed wakacjami moja córka przyniosła ze szkoły wszy. Przeraziłam się. Córka ma bardzo długie i grube włosy, nie wiedziałam czy będę w stanie pozbyć...

Dodano 15.09.2014

1
głosów
0
wypowiedzi
2783
wyświetleń

Ile godzin języka angielskiego w przedszkolu - 4 godziny dziennie?

Przedszkole prywatne w Bydgoszczy. Znacie? Jestem ciekawa opinii. Chodzi mi głównie o angielski. Jak wygląda nauka angielskiego 4 godziny dziennie....

Dodano 05.02.2016

i dyskutuj o nim publicznie!