Programy do nauki programowania dla dzieci

dobre
pytanie
4
złe
pytanie

Chciałabym zainteresować moją 10 letnią córkę programowaniem. Czy są programy edukacyjne, które wprowadzają dziecko w tę tematykę? Zależy mi aby było to coś prostego, co nie wystraszy córki, a z drugiej strony będzie interesujące i rozwojowe.

Ale czy takie programy w ogóle istnieją?

, , ,

Ostatnią odpowiedź dodano 15.02.2015. Pytanie zadał(a) o

2 Odpowiedzi i 5 komentarzy

2

Gorąco polecam program Scratch. To graficzny język programowania zaprojektowany w 2003 roku przez Mitchela Resnicka, pomysłodawcę serii LEGO Mindstorms, z grupy Lifelong Kindergarten pracującej w słynnym Massachusetts Institute of Technology Media Lab.
Jest to język programowania przeznaczony do edukacji dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat. Pozwala on budować rozmaite program poprzez układanie puzzli składających się na ten język programowania.
Rozwój tego narzędzia wspieranych jest przez wiele fundacji jak National Scince Fundation, Intel, Microsoft, LEGO, Google, Dell, Code-to-Learn Foundation.
Dzięki temu Scratch jest cały czas rozwijany i co najważniejsze dostępny bezpłatnie. Używany jest w ponad 150 krajach, a dostępny jest w ponad 40 wersjach językowych - co najważniejsze również w wersji polskiej.

Jeszcze raz polecam!

odpowiedzi udzielił(a) ze strony scratch.mit.edu o godzinie

Zgadzam się, że Scratch jest bardzo dobry do nauki programowania dla dzieci. Korzystają z niego chłopaki z Techclub, którzy pracując w Nokii prowadzą cotygodniowe kursy dla dzieci właśnie z programowania w Scratchu. Dzieci już na pierwszych zajęciach śmieją się do rozpuchu po tym jak za pomocą kilku instrukcji tworzą program, dzięki któremu swoim głosem sterują ruchem kotka i kolorową linią rysowaną przez niego - polecam!
1

Ja gorąco polecam grę LEGO Mindstorms Fix Factory. Gra w nią mój niespełna 6-letni synek. Polega ona "pisaniu" prostych programów sterujących robotem, który ma za zadanie wykonywać różnego rodzaju zadania.
Dziecko uczy się programowania za pomocą prostych instrukcji typu:
• krok do przodu
• obrót w lewo
• obrót w prawo
• podnieś przedmiot
• upuść przedmiot
Firma LEGO cechuje się solidnością, dlatego gra jest dobrze przemyślana i wprowadza dziecko w coraz bardziej zaawansowane programy. Zdobyte w ten sposób umiejętności można potem rozwijać i wykorzystywać na prawdziwym robocie z serii LEGO Mindstorms.
Polecam wszystkim i również chętnie poznam Wasze opinie na temat nauki programowania dla dzieci.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Twoja Odpowiedź:

Odpowiedź:
Twoje imię:
Email:
(podaj email jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o tym pytaniu)
WWW:
(podaj adres swojej strony jeśli chcesz ją zareklamować)
Podaj wynik:  =   

 

<<<

 

i prowadź dyskusję na forum!

Zobacz powiązane pytania na Forum

1
głosów
4
wypowiedzi
1658
wyświetleń

Dobry preparat przeciw wszom inny niż Hedrin

Przed wakacjami moja córka przyniosła ze szkoły wszy. Przeraziłam się. Córka ma bardzo długie i grube włosy, nie wiedziałam czy będę w stanie pozbyć...

Dodano 15.09.2014

1
głosów
0
wypowiedzi
1631
wyświetleń

Ile godzin języka angielskiego w przedszkolu - 4 godziny dziennie?

Przedszkole prywatne w Bydgoszczy. Znacie? Jestem ciekawa opinii. Chodzi mi głównie o angielski. Jak wygląda nauka angielskiego 4 godziny dziennie....

Dodano 05.02.2016

1
głosów
0
wypowiedzi
1616
wyświetleń

Jakie warsztaty plastyczne dla dzieci polecacie

Witam serdecznie. Czy ktoś z Was może miał do czynienia odnośnie tematu warsztatów plastycznych dla dzieci? Jestem mamą 4-letniej Zuzi i...

Dodano 27.11.2015

3
głosów
2
wypowiedzi
1718
wyświetleń

Nietypowe oryginalne i dziwne imiona dla dzieci

Dziwne, ekstrawaganckie czy może jeszcze inne, co sądzicie o takich imionach?...

Dodano 05.11.2015

i dyskutuj o nim publicznie!