Swędzenie w okolicy odbytu

dobre
pytanie
9
złe
pytanie

Mam bardzo intymne pytanie, otóż od 2 miesięcy odczuwam swędzenie w okolicy odbytu. Szczególnie dokuczliwe jest rano i wieczorem. Początkowo myślałem, że chodzi o owsiki, ale przeszedłem kurację i nie ma żadnych zmian.
Jeśli ktoś miał podobny problem to proszę o informacje jak sobie z tym poradzić?

, , swędzenie, , ,

Ostatnią odpowiedź dodano 09.09.2019. Pytanie zadał(a) o

6 Odpowiedzi i 1 komentarz

4

Spotkała mnie podobna przypadłość i lekarz przepisał mi maść Imazol, którą można kupić bez recepty. Trzeba ją stosować 2 razy dziennie przez minimum 3 tygodnie. Już po drugim posmarowaniu poczułem znaczną ulgę i świąd ustąpił. Pojawiał się tylko pod koniec dnia jak maść przestawała działać.
Poniżej wrzucam treść ulotki.

Co to jest Imazol i w jakim celi się go stosuje?
Imazol jest lekiem przeznaczonym do leczenia zakażeń grzybicznych (grzybicy) podatnych na leczenie klotrvmazolem (...)
Zakażenia grzybicze występują w przypadku nadmiernego rozwoju grzybów występujących także na skórze zdrowej. Reakcje skórne obejmują pieczenie, świąd, złuszczanie naskórka oraz bolesne zapalenie skóry. Wiarygodnego rozpoznania qrzybicv może dokonać wyłącznie lekarz (...)

Należy unikać stosowania kosmetyków.
Przed użyciem dowolnego dezodorantu lib innych kosmetyków w obrębie partii skóry objętych grzybicą, należy zasięgnąć rady lekarza, bowiem nie można w takim przypadku wykluczyć możliwości obniżenia skuteczności działania leku Imazol.

Jak stosować Imazol:
Imazol należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
O ile lekarz nie przepisał inaczej, maść należy stosować zgodnie z poniższymi wskazówkami:
- Wsmarować niewielką ilość leku Imazol w partie skóry dotknięte grzybicą dwa razy dziennie - rano, lub rano i wieczorem.
- Rozprowadzić maść nieco poza brzegi obszarów skóry objętych grzybicą.
Na obszar skóry o wielkości równej powierzchni dłoni wystarczy nałożyć około 0,5 cm maści.

Czas trwania leczenia:
Decydujące dla powodzenia leczenia jest regularne stosowanie pasty przez dostatecznie długi czas. Nie należy zaprzestawać leczenia po ustąpieniu zapalenia i innych objawów, lecz kontynuować stosowanie pasty przez co
najmniej 3 tygodnie (...)

Właściwości:
Imazol działa skutecznie przeciw dużej liczbie różnych gatunków, takich jak grzyby strzępkowe, drożdże i pleśnie, a także przeciw większości bakterii chorobotwórczych, włączając gronkowce.

Produkt stanowi zmywalną maść o konsystencji kremu, o właściwościach chłonnych, zdolną do wchłaniania wydzielin skóry, jednak bez działania izolującego (tzn nie ogranicza oddychania skóry). Maść dobrze przylega do skóry, Jest szczególnie przydatna do stosowania w partiach skóry osłoniętych pieluszką, w fałdach skóry, a także w przestrzeniach międzypalcowych. Biała
barwa maści pochodzi od pudru o własnościach chłonnych.

Leczenie trwa zazwyczaj około 2 tygodnie w przypadku zakażeń drożdżakami, a 2 do 4 tygodni przy wgłębnych zakażeniach grzybami strzępkowymi. Przedwczesne zakończenie leczenia może spowodować nawrót choroby.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

1

Mam podobny problem i tak jak napisałeś stosowałem maść Imazol, która przynosi mi ulgę. Niestety na dłuższą metę nawet po kilku tygodniach dolegliwość wraca. Mój lekarz wpadł na pomysł że skoro maść przeciwgrzybiczna mi pomaga to może problem wynika z jakiejś wewnętrznej grzybicy. Biorę teraz tabletki Flucofast raz dziennie przez 28 dni (4 opakowania). Jestem dobrej myśli - dam znać co z tego wyniknie.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Niestety Flucofast nie pomógł, a przypadłość wróciła. Zastosowałem maść Triderm i rzeczywiście pomógł mi - sprawa z "głowy" ;)
<<<

 

1

Polecam pójść do lekarza dermatologa. Mój od razu stwierdził, że nie ma co niszczyć wątroby tabletkami, póki nie wiadomo co dokładnie jest przyczyną swędzenia w okolicy odbytu. Skierował mnie na badanie mykologiczne, aby sprawdzić czy przyczyną nie są grzyby, a jeśli tak to jakiego dokładnie gatunku. Dodatkowo zlecił również drugie badanie w kierunku bakterii. Hodowla grzybów będzie trwała 1 miesiąc, a badanie na bakterie to kwestia tygodnia, dwóch. Dopóki nie będzie wyników z grzybów polecił mi brać maść Triderm, która według niego najprawdopodobniej mi pomoże. Jest na receptę, ale rzeczywiści czuję, że działa i to znaczniej lepiej niż wspominana przez Was maść Imazol. Podobno przeciwgrzybicznie i przeciwbakteryjnie jednocześnie (w przeciwieństwie do Imazolu, który jest wyłącznie przeciwgrzybiczny). Mam go używać przez 1 tydzień potem 1 tydzień przerwy i tak przez miesiąc. Póki co jestem dobrej myśli i polecam takie podejście. W razie gdyby coś poszło nie tak to mogę wrócić do dermatologa z wynikami i drążyć sprawę dalej :)

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

-do wszystkich dotkniętych tym schorzeniem--proszę zrezygnować ze słodyczy,jeść tylko minimalne ilości najlepiej w postaci owoców(to bez ograniczeń),dodatkowo te okolice ciała myć szarym mydłem,sprawdzone-działa

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

2

Ja nie musiałem rezygnować ze słodyczy. Dermatolog przepisał mi maść na receptę o nazwie Triderm i dolegliwość ustąpiła całkowicie.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

458238 www.mail.ru

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Twoja Odpowiedź:

Odpowiedź:
Twój nick:
WWW:
(podaj adres swojej strony jeśli chcesz ją zareklamować)
Podaj wynik:  =   

 

<<<

 

i prowadź dyskusję na forum!

Zobacz powiązane pytania na Forum

2
głosów
5
wypowiedzi
879
wyświetleń

Poradźcie coś na wzdęcia? Jak z nimi radzić?

Poradźcie coś na wzdęcia? Jak z nimi...

Dodano 25.11.2019

0
głosów
6
wypowiedzi
3825
wyświetleń

Pakiety medyczne Lux Med. Czy ktoś z Was posiada

Pakiety medyczne Lux Med. Czy ktoś z Was posiada pakiet medyczny w tej firmie ? Zastanawiam się nad wykupieniem u nich pakietu dla całej rodziny,...

Dodano 11.04.2018

3
głosów
3
wypowiedzi
4772
wyświetleń

Jak poprawić odporność dziecka na choroby

Moja pięcioletnia córka od kiedy poszła do przedszkola często choruje. Nie ma miesiąca (poza latem) żeby nie zachorowała. Są to głównie infekcje...

Dodano 05.11.2014

3
głosów
5
wypowiedzi
4171
wyświetleń

Opinie o Immunomodulin, czy rzeczywiście działa

Witam, Czy znacie suplemet Immunomodulin? Chciałbym zapytać o to czy ktoś go stosował i czy może się podzielić informacją na temat jego...

Dodano 24.05.2018

2
głosów
8
wypowiedzi
1855
wyświetleń

Dobry psychiatra w Warszawie

Szukam dobrego psychiatry w Warszawie. Kogoś, kto będzie mi w stanie pomóc. Najlepiej blisko centrum. Słyszałam trochę o poradni Psychomedic.pl i...

Dodano 27.10.2015

i dyskutuj o nim publicznie!