Z czego zrobić podest nad wodą i na co zwrócić uwagę

dobre
pytanie
2
złe
pytanie

Podest nad wodą.
Myślę zrobić sobie 2 podesty nad wodą o szerokości ok 4m i 10m długości. Z Jakiego drzewa można by to zrobić, by długo wytrzymały? Czym zaimpregnować drzewo, które będzie cały czas narażone na działanie wody? Czy jest sens wszystko robić z drewna ? Może ktoś robił coś takiego i mi doradzi coś w tym temacie?

,

Ostatnią odpowiedź dodano 13.04.2017. Pytanie zadał(a) o

6 Odpowiedzi

1

Drewno jest materiałem dość podatnym na gnicie,a jeśli to ma być w wodzie,to drogie może być dobre zakonserwowanie.Zastanów się czy by nie zrobić konstrukcji spawanej np. z profili zamkniętych.Taką konstrukcję łatwiej jest przenieść nawet w inne miejsce.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Akurat co do drewna to prawda,ale chciałem zrobić to efekciarsko,bo drewno ma ten swój urok.Może faktycznie zmienię koncepcję i zrobię z profili i kątownika,a deskami ładnie zamaskuję konstrukcję.Tylko jaki materiał zastosować? Czy muszę kupować profile ze stali nierdzewnej? Może zwykła stal wystarczy? -bo trochę tego będzie.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

<<<

 

1

Zastanów się na jak długo chcesz tą inwestycję robić..Czasem półśrodki wymagają szybko poprawek i wtedy koszty podwajają się.Jak chcesz to podaj mniej więcej lokalizację,to może pomogę Ci poszukam hurtownię/sklep/skład,gdzie tanio kupisz kątowniki i profile.Zobaczysz różnicę w cenie stali nierdzewnej i sam wybierzesz.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Pomost będzie robiony nad jeziorem Dobczyckim - Małopolska.
Więc jeśli mogę prosić o jakieś namiary,to będę wdzięczny za pomoc.Ja w tym rejonie nie mieszkam na stałe więc nie mam pojęcia o sklepach,hurtowniach stali w Małopolsce.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

1

Jak będziesz w Krakowie,to podjedź do Bth Import Stal,tam mają różne gatunki kątownika,ceownika czy profili w bardzo dobrych cenach.Sam wtedy zobaczysz i zdecydujesz co kupić i ile.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

0

Dziękuję,za wskazówki i pomoc.Jutro będę w Krakowie to podjadę do Import Stal-u się zorientować co i po ile jest.

odpowiedzi udzielił(a) o godzinie

Twoja Odpowiedź:

Odpowiedź:
Twój nick:
WWW:
(podaj adres swojej strony jeśli chcesz ją zareklamować)
Podaj wynik:  =   

 

<<<

 

i prowadź dyskusję na forum!