Rozwod.wroclaw.pl

Rozwod.wroclaw.pl
5 Star Rating 5.0 z 2 opinii

Adwokat rozwód Wrocław, Rozwody Wrocław, Kancelaria Adwokacka rozwód Wrocław, Pozew o rozwód Wrocław, Pomoc prawna w sprawach o rozwód Wrocław !

Adwokat rozwód Wrocław, Rozwody Wrocław, Kancelaria Adwokacka rozwód Wrocław, Pozew o rozwód Wrocław, Pomoc prawna w sprawach o rozwód Wrocław !

Strona porusza takie tematy jak rozwody wrocław, oraz inne.

 
 

Opinie o Rozwod.wroclaw.pl

ocena - ocena 5

Rozkład pożycia – rozkład trwały, rozkład zupełny. Rozkład pożycia Aby sąd orzekł rozwód, rozkład pożycia. Ten powinien być zupełny i trwały. Obie te przesłanki powinny wystąpić łącznie. W praktyce oznacza to, że sąd nie orzeknie rozwodu wówczas, gdy wystąpi tylko jedna z nich, na przykład rozkład pożycia będzie tylko zupełny albo tylko trwały. Rozpoznając rozprawę rozwodową, sąd powinien wyjaśnić, jakie okoliczności doprowadziły do tego rozkładu pożycia. To właśnie na ich podstawie ustali stopień rozkładu oraz jego trwałość. Przyczyny rozkładu pożycia mogą być następujące: – zawinione np: alkoholizm, narkomania, agresja, poniżanie małżonka, zdrada małżonka, niewłaściwy stosunek do dzieci, odmowa wzajemnej pomocy. – niezawiniony np: długotrwała nieuleczalna choroba uniemożliwiająca lub utrudniająca znaczne wykonywanie obowiązków małżeńskich, poważna choroba psychiczna, niedobranie seksualne. W praktyce, we wnoszonych do sądów okręgowych pozwów o rozwód, małżonkowie często wskazują jako przyczynę rozkładu pożycia różnicę charakterów. Jeżeli jest to różnica zasadnicza, to wówczas można ją uznać za niezawinioną przyczynę rozkładu pożycia. Natomiast sama tylko niezgodność charakterów występująca bez innych przesłanek nie jest uznawana przez sąd za uzasadniającą rozkładu pożycia. Oprócz tego występują przyczyny rozkładu pożycia małżeńskiego, które można uznać w zależności od okoliczności – za zawinione albo niezawinione (np. bezpłodność, różnica stanowisk w sprawie wychowania dzieci).

ocena - ocena 5

Wysokość opłaty sądowej w sprawach rozwodowych Opłata sądowa za postępowanie rozwodowe wynosi w całej Polsce 600 złotych, ale nie są to jedyne koszty uzyskania rozwodu. Konieczność przeprowadzenia postępowania sądowego sprawia, że rozwód bywa kwestią skomplikowaną i kosztowną. Oczywiście wszystko zależy od charakteru sprawy, prawdziwych intencji każdej ze stron oraz emocji, które nimi targają. Wiele rozwodów kończy się porozumieniem podczas pierwszej rozprawy, ale równie często zdarzają się postępowania, w których co najmniej jedna strona dąży do sądowego potwierdzenia winy małżonka. W takich razach postępowanie bywa długotrwale i kosztowne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu postępowania cywilnego, na koszty procesu składają się koszty sądowe, koszty opinii biegłych, a także koszty zastępstwa procesowego, gdy w sprawie występował adwokat lub radca prawny. Koszty są z reguły zwracane przez stronę, która przegrała proces na rzecz strony, która wygrała. W przypadku sprawy rozwodowej stroną przegraną jest ten kto w wyroku rozwodowym został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia małżeńskiego. Warto jednak podkreślić, że sprawa rozwodowa może zostać zainicjowana przez oboje małżonków z wnioskiem o nie orzekanie o winie – wówczas koszty postępowania sądowego w tym zakresie przedstawiać się będą nieco inaczej. Koszty sprawy rozwodowej bez orzekania o winie na zgodny wniosek stron to wydatek 600 zł – jest to koszt wniesienia pozwu. Jeżeli zostanie wydany wyrok rozwodowy uwzględniający powyższy wniosek tj. rozwód zostanie orzeczony bez winy któregokolwiek z małżonków, sąd z urzędu zwróci stronom połowę tak wniesionej kwoty, czyli 300 zł, ale dopiero gdy wyrok się uprawomocni. Jeżeli strony umieją rozstać się w cywilizowany sposób i ich stanowiska są zgodne, to nakład pracy profesjonalnego pełnomocnika procesowego nie jest duży, a wysokość honorarium nie jest znaczna. Jednak w przypadku sprzecznych stanowisk stron, zwiększa się liczba rozpraw, spotkań z klientem, pism procesowych i w naturalny sposób znacznie zwiększa się honorarium adwokata. Do tego trzeba również doliczyć koszty związane z wnioskiem o podział majątku. Opłata wynosi 1000 złotych, jednak w przypadku przedstawienia sądowi wspólnie przygotowanego przez małżonków projektu podziału, zapłacić trzeba jedynie 300 złotych.

Administrator 29.09.2024 ocena

A Ty jak oceniasz Rozwod.wroclaw.pl ?
W formularzu poniżej podaj swój nick, treść opinii oraz ocenę w skali od 1 do 5.

Dodaj swoją opinię o Rozwod.wroclaw.pl

Twój nick:

Ocena: z 5

Opinia:

Prosimy nie podawać danych osobowych!


Strony podobne do Rozwod.wroclaw.pl

<<<

 


Dodaj stronę podobną do Rozwod.wroclaw.pl

Adres strony:


  i otrzymaj porady naszych Użytkowników!


Zobacz także